تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 تیر 1402 - 13:47
کد خبر : 652

مصوبات مجمع خیرین کشور، در جهت مرتفع کردن مشکلات آموزش و پرورش

مصوبات مجمع خیرین کشور، در جهت مرتفع کردن مشکلات آموزش و پرورش
بازسازی مدارس فرسوده استان تهران، کمک به دانش آموزان نیازمند و ساماندهی و آموزش کودکان کار این استان، در دستور کار مجمع خیرین کشور قرار گرفت.

به گزارش راه شلمچه، جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین کشور صبح روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۲ در دفتر مرکزی مجمع برگزار شد و در این جلسه، بدخشان عضو هییت مدیره مجمع خیرین کشور و مدیر بیمارستان آیت الله طالقانی، از حضور و همراهی اعضای مجمع خیرین کشور در مراسم افتتاح دو طرح عمرانی بیمارستان طالقانی تشکر و قدردانی کردند.

حبیب‌الله بوربور گزارشی از حضور برخی از اعضای مجمع در مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید مرکز رسانه ای ولایت در شهر قم در محضر آیت الله مکارم شیرازی ارائه دادند.

در این مراسم ‌آیت الله مکارم شیرازی از حضور و همراهی مجمع خیرین کشور قدردانی بعمل آوردند و مدیر مرکز رسانه ولایت نیز اعلام آمادگی کردند اخبار اقدامات خیرورزانه‌ی مجمع را از طریق شبکه های ماهواره‌ای در سطح بین المللی منتشر نمایند.

با توجه به مشکلات و کمبودهای بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مقرر گردید در هر بیمارستان هیئت امنای قوی از افراد شاخص منطقه تشکیل و بخش مهمی از نیازهای هر بیمارستان از این طریق رفع شود.

همچنین با توجه به اعلام شهرداری منطقه ۱ تهران درباره‌ی اخذ مطالباتی در راستای انجام فرآیندهای اداری از دانشگاه شهید بهشتی جهت صدور مجوز ساخت ساختمان خوابگاه دانشجویی دختران این دانشگاه ، مقرر گردید موضوع به صورت مکتوب به بوربور اعلام تا موضوع را جهت حصول نتیجه پیگیری کنند.

با توجه به اعلام نیاز مجمع خیرین امین در رابطه با کمبود فضای فیزیکی و پایگاه‌های نیروی انتظامی جهت برقراری امنیت اصناف و اعضای اتحادیه ها و برخورد با سارقان و موارد مخل امنیت کاری ایشان و عموم جامعه مقرر شد طی نامه‌ای به فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ خواستار برگزار نشست مشترک با حضور روسای اتحادیه‌های اصناف و افراد شاخص اصناف مختلف با هدف تامین اعتبار لازم جهت ساخت مراکز نیروی انتظامی در مراکز اصلی استقرار صنوف مختلف با حمایت ایشان اقدام شود.

فرهادی، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین استان تهران نیز گزا رش مبسوطی از فعالیت‌های انجام شده و طرح‌های در دست اجرای مجمع خیرین استان تهران در دو‌ محور یکی در هماهنگی با مصوبه های مجمع خیرین کشور ویژه استان تهران و همچنین برنامه های مختص مجمع خیرین استان تهران که البه مورد تایید مجمع خیرین کشور است بیان داشتند.

از مهمترین این اقدامات تشکیل دو مجمع خیرین شهرستانی در شهرستان دماوند و شهرستان قدس استان تهران بود که به همت مجمع حیرین استان تهران انجام شد.

تلاش جهت تحقق تشکیل موسسات و پایگاه های خیریه در ۵۰۰۰ مسجد تعران، ۲۱۰ پایگاه هلال احمر و ۳۵۴ محله و نیز بازسازی مدارس فرسوده ، کمک به دانش آموزان نیازمند، ساماندهی و آموزش و توانمندسازی کودکان کار و حانواده های ایشان با پایلوت قرار دادن مرکز پویاشهر متطقه ۱۰ با مسئولیت فنی خانم دکتر سارا نوروزی در سطح استان تهران ،بخشی از طرح‌های در دست اقدام مجمع خیرین استان تهران است.

با توجه به مشغله فراوان ولیئی در حوزه‌های اجتماعی در جایگاه معاونت مشارکت های اجتماعی سارمان امور اجتماعی وزارت کشور، عضویت در هیئت مدیره مجمع خیرین کشور و مدیریت عاملی مجمع خیرین استان تهرانن، مقرر گردید فرهادی، ریاست هییت مدیره مجمع خیرین استان تهران، طی مذاکره‌ای با ایشان نسبت به چگونگی حضور بیشتر ایشان در مجمع و راه‌های تسریع امور، همفکری و هماهنگی‌های لازم انجام شود.

تقی‌پور گزارشی از جلسه با روسا و معاونت های ۱۲ دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور جهت ساخت خانه‌های بهداشت به دعوت و محوریت مدیر کل اداره کل خیرین و موسسات حیریه سلامت وزارت بهداشت و‌معاون محترم بهداشت وزارت بهداشت و درمان، برگزاری جلسه به دعوت ریاست سازمان اورژانس کشور با ایشان در راستای تشکیل مجمع خیرین اورژانس کشور، بازدید جهت تجهیز و توسعه بخش ان‌آی‌سی‌یو ( آی سی یوی نوزادان) در بیمارستان طالقانی و بیمارستان شریعتی و همچنین تعهد و تقبل مدیریت کامل مرکز شبه خانواده بهزیستی یا نگهداری شبانه روزی دختران ۲۳ تا ۱۸ سال در شهرستان ری استان تهران با ۳۰ فرزند دختر با نظارت به شکل کاملا مردم نهاد مانند ۳ مرکز دیگر موسیه با نظارت سازمان بهزیستی را ارائه کردند.

http://raheshalamche.com/p/56482

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی