تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مهر 1402 - 17:36
کد خبر : 1032

برگزاری سیزدهمین نشست فصلی مجمع خیرین کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش و دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی

برگزاری سیزدهمین نشست فصلی مجمع خیرین کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش و دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی
سیزدهمین مجمع عمومی و نشست فصلی «مجمع خیرین کشور» مورخ ۵ مهرماه ۱۴۰۲ به ریاست حبیب الله بور بور، رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزرای پیشین این وزارتخانه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، نماینده محترم سازمان تامین اجتماعی و ریاست جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

سیزدهمین مجمع عمومی و نشست فصلی «مجمع خیرین کشور» مورخ ۵ مهرماه ۱۴۰۲ به ریاست حبیب الله بور بور، رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزرای پیشین این وزارتخانه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، نماینده محترم سازمان تامین اجتماعی و ریاست جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

در این نشست یک‌روزه اعضای مرکزی مجمع عمومی، اعضا هیئت امنا، اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، روسای هیئت مدیره و مدیران عامل شعب مجمع خیرین در استان ها و موسسات خواستار عضویت حقوقی در مجمع خیرین کشور، برای تایید صلاحیت عضویت در مجمع با رای اعضای مجمع عمومی، حضور داشتند.

مروری بر مصوبات و عملکرد مجمع خیرین کشور در فصل گذشته، تبیین برنامه های پیش رو، سخنان روسای هیئت مدیره و مدیر عاملان شعب ۱۵ گانه‌ی مجمع خیرین کشور در استان ها، سخنان مدیران موسسات متقاضی عضویت حقوقی در مجمع خیرین کشور و رای گیری در باره‌ی ایشان بخشی از برنامه های این نشست بود.
صلاحیت اولیه این موسسات منطیق بر ارائه عملکرد مکتوب ایشان، پیش از جلسه توسط دکتر ولیئی، مدیر عامل مجمع خیرین کشور، با همراهی سازمان امور اجتماعی کشور بررسی شده بود.
در این نشست، دکتر حسین مظفر، وزیر پیشین آموزش و پرورش کشور، طی سخنان مبسوطی به استقامت، ایثار و دفاع ملت و دولت در برابر تجاوز رژیم بعثی عراق با حمایت دولت های متعدد حمایت کننده‌ی آن پرداختند. ایشان بر جایگاه آموزش و پرورش و مجمع خیرین کشور را درحل مشکلات کشور و آینده سازی ایران اسلامی بر مبنای توانایی و دانایی مبتنی بر ایمان، باور و میهن دوستی نوجوانان و جوانان و نیکوکاران کشور ناکید کردند.

از جمله سخنان مورد توجه در این نشست، سخنرانی دکتر مهدوی ارفع بود که مبتنی بر نهج البلاغه و افکار و سیره‌ی حضرت علی (ع) به اهمیت خیرورزی و جایگاه مجمع خیرین پرداختند.
در ادامه‌ی نشست دکتر ناصر قفلی، رییس هیئت مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، جایگاه والای خیرین در تمامی امور خیریه از جمله مدرسه سازی را جایگاهی کم‌نظیر توصیف کردند و بدان پرداختند.

دکتر خسرو پناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه‌ی جلسه با ابراز خوشحالی از شکل گیری و فعالیت چندین ساله‌ی مجمع خیرین کشور، اذعان داشتند شورای عالی انقلاب فرهنگی در جایگاه یکی از نهادهای تصمیم‌گیرنده در امور اجتماعی، تصویب هر گونه مصوبه در بهبود اهداف خیرورزانه و زیربنایی هیئت مدیره مجمع خیرین کشور را در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، پیشرفت در سلامت، آموزش و آسایش اقشار کم‌برخوردار که سبب عظمت بیشتر کشور و ملت باشد با درخواست ریاست هیئت مدیره مجمع خیرین کشور قطعی خواهد بود. دکتر خسرو پناه بر نهایت همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اهداف مردم نهاد و خداپسندانه‌ی مجمع خیرین کشور تاکید ویژه کردند.

دکتر رضا مراد صحرایی، وزیر محترم آموزش و پرورش، با تاکید بر اجرایی شدن تفاهم نامه‌های فیمابین مجمع خیرین کشور، وزارت آموزش و پرورش و سازمان نظام پزشکی کشور بر عملیاتی شدن مفاد این تفاهم نامه‌ها که با همت مجمع خیرین کشور در حال اجراست تاکید کردند و تمام ظرفیت وزارت آموزش و پرورش و معاونت های آن از جمله سازمان نوسازی مدارس کشور را در انجام امور مربوط به بهبود احوال دانش آموزان و رفع مشکلات بنیادین آن را همسو، همراه و همکار مجمع خیرین دانستند.

وزیر آموزش و پرورش در سخنان خود از مجمع خیرین کشور برای حل بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش کمک‌ خواستند و آن را مصداق مردمی بودن دولت و آموزش و پرورش هم در جایگاه تسهیل‌گری و حل مشکلات مردم و هم استفاده از توان و تخصص متعهدانه‌ی مردم به عنوان ولی نعمتان حاکمان و مسئولان در قالب مجمع خیرین کشور و دیگر مجامع و تشکل های اجتماعی دانستند.
نماینده سازمان تامین اجتماعی نیز پیرو جلسات ریاست هیئت مدیره مجمع خیرین کشور و مدیر عامل مجمع با آقای دکتر صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و تاکید رییس جمهور بر اجرایی شدن طرح های مردم محور مجمع خیرین کشور از جمله طرح «بانک زمان» سخنانی ارائه کردند.
در ادامه در خصوص پروژه های اصلی « نذر تخصص» و «بانک زمان» مجمع خیرین کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونت سازمان نظام پزشکی کشور و نماینده سازمان تامین اجتماعیٍ پیرو مصوبه و دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرآیندهای نهایی انجام شد تا پروژه بانک زمان مجمع خیرین کشور که با توجه به گذار کشور به سوی سالمندی رهگشای علمی و عملی در این حوزه است در قالب قانون با ضمانت اجرایی منطبق بر زیست بوم اجتماعی و فرهنگی ایران اسلامی در کشور عملیاتی شود.

در ادامه‌ی نشست، مهندس وحید سلیمی، ریاست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، در سخنانی به چگونگی در اختیار قرار دادن ظرفیت های سخت افزاری جمعیت هلال احمر در کشور و افتتاح شعب جدید مجمع خیرین در استان ها طبق تفاهم نامه فیمابین توضیح دادند. جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد غیردولتی کمک رسان کشور با وجهه‌ و اعتباری بین المللی، همواره بازوی سخت افزاری و تسهیل‌گرانه‌ی مجمع خیرین کشور بوده است و افتتاح شعب مجمع در استان ها با همت ریاست، معاونان، کارکنان و داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر صورت گرفته است.
در حاشیه‌ی این نشست اعضای مجمع خیرین از نظرات کارشناسان، اساتید، مدیران کل دانشگاه ها، وزارتخانه ها و روسا و معاونان سازمان های ذیربط استفاده کردند و پیشنهادات و نظرات کارشناسی خود را در جایگاه فعالان اجتماعی حوزه‌ی خیرورزیٍ مجمع خیرین در سرتاسر کشور به ایشان ارائه نمودند.

در پایان جلسه نیز دکتر اشکان تقی پور، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، بیانیه پایانی سیزدهمین نشست فصلی مجمع عمومی مجمع خیرین کشور را قرائت کردند که متن آن متعاقبا منتشر خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی